У Тернополі знято фільм, який став викликом для його режисера

Posted by: admin Comments: 0 0 Post Date: Ħ 19th, 2020

Автор: Макс Мельник, режисер, кіносценарист

Джерело: pressclub.te.ua

Усе більше кінематографістів щороку відвідує Тернопіль та область для створення нових фільмів. Мало хто знає, що кожного року у нас знімається  приблизно по дві повнометражні та три короткометражні стрічки.

Так ЗМІ вже багато розповідали про зйомки на Тернопільщині художнього фільму «Червоний. Без лінії фронту».

Минулого року в травні було презентовано стрічку «Усі разом» – фільм було повністю виготовлено тернопільською командою. Студентами Київського національного університету театру, кіно і телебачення було знято короткометражні роботи «Казка» і «Течія», та ще дві роботи презентувала Тернопільська кінокомісія – це фільми «Пакєт» та «One Life» ( режисер – Максим Мельник.-ред).

Розвиток кінематографії в Тернополі відкрив нові шляхи для самореалізації і  багатьом тернопільським акторам, чиї обличчя тепер можна побачити у багатьох касових українських стрічках. Яскравим прикладом можна вважати молодих тернопільських акторів Віталію Турчин та Богдана Козія, які зіграли головні ролі у фільмі «Фокстер і Макс» (нещодавно на фестивалі «Золота Дзиґа» фільм отримав приз за кращі спецефекти).

Загалом вся українська кіноіндустрія зараз переживає нелегкі часи, адже запровадження карантину, спричиненого поширенням COVID-19, повністю зупинило виробництво фільмів не лише в Україні, а й у всьому світі. Кінематографісти змушені переносити прем’єри своїх фільмів на пізніші дати та чекати на відкриття кінотеатрів, які теж були змушені зачинитись через карантин. Українській кіноіндустрії доведеться пережити нелегкі часи, адже, як повідомляв голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики  Олександр Ткаченко,  Мінфін запланував скоротити фінансування культури та кіно на 7 мільярдів гривень, що, в свою чергу, матиме кілька сценаріїв розвитку подій:  якість українських фільмів впаде через недофінансування; якість вітчизняних фільмів зросте, або хоча б залишиться на тому ж рівні, але їх кількість значно зменшиться; коштами нам допоможуть іноземні інвестори , що малоймовірно; почне активно розвиватись незалежне кіно та арт-хаус. Втім, лише час покаже, що відбуватиметься насправді.

Наразі ж з радістю повідомляю, що днями відбувся допрем’єрний показ нового короткометражного ігрового фільму «Однокласник», режисером якої є автор цих рядків.

Скажу відверто, що цей фільм  – певний виклик самому собі, та й всій українській кіноіндустрії, він торкається дуже гострих життєвих та соціальних тем, містить ненормативну лексику та має кілька сцен для аудиторії 18+. А ще він не мав жодного фінансування і був знятий лише силами ентузіастів-професіоналів, які вже мають досвід у створенні кіно.

На фото – кадр з фільму «Однокласник».

 

 

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *